Přihlášení

 

Kontaktujte nás

Sjednat půjčku, prodej, nákup... Kontaktujte nás

 

Nákupní košík

Počet položek: 0
Celkem: 0.00,- Kč

 

Nejprodávanější

Nejžádanější zboží - Elektro, knihy, oleje, auta, reality

Skladové vozy

Pojištění skladových vozidel autobazaru (auto dealera) za 3,30 Kč na den, 1200 Kč za rok ...>>více<<

Cena 1 200,-

Pojištění odpovědnosti dopravce

Pojištění odpovědnosti silničního dopravce na jedno vozidlo, pojistná částka 500 000 Kč, spoluúčast 10 %, min. 10 000 Kč, ...>>více<<

Cena 3 500,-

Povinné ručení veterán

Povinné ručení veteránů za řoční pojistné 346 Kč ...>>více<<

Cena 346,-

 

Pojištění pro firmy / O nás / Likvidace pojistných událostí

Likvidace pojistné události

Likvidace je zhodnocení podmínek a vlastností pojistné události z hlediska uzavřených pojistných smluv a určení oprávněné výše pojistného plnění. 

Likvidátor pojistné události

Likvidaci pojistné události provádí likvidátor a mezi jeho hlavní úkoly patří důsledné prošetření vzniku a průběhu pojistné události, posouzení nároku pojištěného na pojistné plnění a vyčíslení pojistného plnění, které je pojištěnému po ukončení šetření pojistné události.

Průběh likvidace pojistné události

Likvidace pojistných událostí probíhají v souladu s platnými zákony, všeobecnými pojistnými podmínkami a vlastní pojistnou smlouvou.

  • Klient oznámí pojišťovně pojistnou událost a na vyzvání likvidátora doloží potřebné doklady.
  • Pověřený likvidátor pojišťovny zahájí šetření, zda a v jakém rozsahu k pojistné události došlo.
  • Během šetření pojistné události je zejména povinen ověřit, jestli jsou informace předané klientem k řešení pojistné události dostatečné k likvidaci pojistné události v souladu s pojistnou smlouvou, pojistnými podmínkami a příslušnými zákony.
  • Klient doloží další doklady vyžádané likvidátorem potřebné k likvidaci pojistné události, pokud jsou informace nedostatečné, případně likvidátor tyto informace došetří (například na základě plné moci, vyplývající z pojistné smlouvy)
  • Likvidátor průběžně hodnotí doklady a v okamžiku, kdy jsou všechny potřebné k dispozici, přistoupí k výpočtu pojistného plnění.
  • V případě uznání nároku pojištěného na pojistné plnění, pojišťovna vyplatí pojištěnému (nebo poškozenému) pojistné plnění dle pojistné smlouvy.

Jak pokračovat?