Přihlášení

 

Kontaktujte nás

Sjednat půjčku, prodej, nákup... Kontaktujte nás

 

Nákupní košík

Počet položek: 0
Celkem: 0.00,- Kč

 

Nejprodávanější

Nejžádanější zboží - Elektro, knihy, oleje, auta, reality

Skladové vozy

Pojištění skladových vozidel autobazaru (auto dealera) za 3,30 Kč na den, 1200 Kč za rok ...>>více<<

Cena 1 200,-

Pojištění odpovědnosti dopravce

Pojištění odpovědnosti silničního dopravce na jedno vozidlo, pojistná částka 500 000 Kč, spoluúčast 10 %, min. 10 000 Kč, ...>>více<<

Cena 3 500,-

Povinné ručení veterán

Povinné ručení veteránů za řoční pojistné 346 Kč ...>>více<<

Cena 346,-

 

Pojištění pro firmy / Pojištění pro firmy / Pojistné produkty podle druhu / Pojištění elektráren

Pojištění alternativních zdrojů energie

  • Pojištění fotovoltaických elektráren
  • Pojištění bioplynových stanic
  • Pojištění větrných elektráren
  • Pojištění malých vodních elektráren

 

 Solární energetika je oborem, který nabízí nejen atraktivní růstový potenciál, ale je významně podpojištěn - ať již z důvodu nedostatečné nabídky pojistných produktů na trhu, tak i z důvodu toho, že si drobní provozovatelé fotovoltaických zdrojů neuvědomují, že je jejich majetek ohrožen řadou rizik a měl by být pojištěn.

V nabídce máme produkt, který poskytuje ve srovnání s konkurencí hned v první fázi jednání s klientem dostatečně vysoké pojistné limity, aby pokryly celou hodnotu solárních panelů či velkých fotovoltaických a větrných elektráren . Provozovatelé solárních zdrojů tak mohou konečně dostatečně chránit svůj majetek proti širokému spektru rizik v průběhu výstavby i provozu zdroje

Nové pojištění mohou využít nejen provozovatelé velkých fotovoltaických elektráren, ale také běžní spotřebitelé, kteří se rozhodnou umístit solární panely na svou nemovitost. Pojištění se vztahuje na dobu výstavby i provozu zdroje. Poskytuje pojistnou ochranu proti živelním škodám, provozním škodám, odcizení, vandalismu, proti škodám na okolním majetku, škodám způsobených přepravou po staveništi nebo škodám na skladovaném materiálu na staveništi.

Pro běžné spotřebitele, kteří provozují solární panely na rodinných domech, máme v nabídce variantu allriskového poijštění, které v sobě zahrnuje kromě výše uvedených rizik také rizika elektronická (např. škoda vzniklá přepětím či indukcí).
V posledních pěti letech stoupl počet zájemců o instalaci solárních panelů na rodinných domech zhruba pětkrát. V současnosti uvažuje o instalaci těchto panelů na novostavby rodinných domů většina stavebníků, a to hlavně díky dotacím a široké mediální podpoře.

Fotovoltaické - solární elektrárny

  Jedná se zejména o pojištění solárních panelů, konstrukcí (dřevěných, kovových) na kterých jsou panely připevněny a dále celé technologie přeměny el.energie, vč. řídících systémů elektrárny – tj. měniče, rozvaděče, transformátory, el. rozvody a ostatní příslušenství.

 V pojistné smlouvě je nutno přesně specifikovat na jaké části elektrárny se má které pojištění vztahovat a samozřejmě musí tomu odpovídat pojistná částka.

 

Rizika pojištění

Živel, požáry elektroinstalací, úder blesku, vichřice a krupobití, pád stožárů, tíha sněhu, sesuv půdy, odcizení a vandalismus

Odcizení a vandalismus

Odcizení a vandalismus: jedná o rizika, která budou nejčastějšími příčinami PU. Zde je upozornit předcházení škodám (a to i v případě předkládání nabídky pro potřeby čerpání dotací, úvěru apod.). Pro obě rizika se vesměs stanoví shodné zabezpečení spočívající zejména v oplocení areálu dostatečně vysokým plotem (180 cm a výše), který je vzdálen min. 10 m od panelů (ochrana proti vandalismu - vhození předmětů přes plot). Dále ve vybudování kamerového systému se záznamem obrazu, fyzická ostraha, funkční EZS (překonání oplocení), případně signalizace poškození zařízení a pod. Na způsobu a kvalitě zabezpečení je pak závislá výše pojistného a zejména výše limitů.

 

Přepětí, případně indukce

Přepětí, případně indukce: pojišťují se konkrétní zařízení (měniče, transformátory apod.)

Přerušení provozu - krytí zisku a stálých nákladů

Přerušení provozu – jen v návaznosti na sjednaná výše uvedená pojištění (živlu, odcizení, vandalismu a pod.)

 

Jak pokračovat?